strasznie buja

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

Awatar użytkownika
nitro99
Posty: 628
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: wwa

Postautor: nitro99 » środa 27 mar 2013, 22:21

luz na zembatce jesli sie kreci w lewo i w prawo to guma zabieraka wywalona jest na to sposob dosc tani acz skuteczny
wciągam hayabusy jak słoń dropsy nosem
Miki

Postautor: Miki » środa 27 mar 2013, 22:39

ile bedzie mnie kosztowalo zebys powiedzial jaki to sposob?
Awatar użytkownika
herdi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 04 paź 2012, 07:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: herdi » czwartek 28 mar 2013, 08:29

oki przeczytam...a ten luz na zębatce to raczej łozyska tak?
masz tarcze czy bęben ? Jesli to 95 rok i masz tarczę to w zabieraku masz 1 łożyszko a w kole 2, któreś mogło puścić. Tak czy siak do rozebrania wszystko, a wymienia się cały kpl.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 mar 2013, 08:33 przez herdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro
Herdek

Castel De Motojama.pl - najlepszy Warszawski serwis motocykli :)
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » czwartek 28 mar 2013, 08:30

Zdejmij koło i zobaczysz.

Jeżeli masz luz na zabieraku, to możesz dołożyć kawałki grubej dętki samochodowej, w miejsca gdzie się wyrobiło. Oczywiście lepiej jest zamówić gumy zabieraka w dobrym stanie lub nowe.

Co do łożyska - od razu zobaczysz po zdjęciu koła...
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
nitro99
Posty: 628
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: wwa

Postautor: nitro99 » czwartek 28 mar 2013, 10:37

no nic juz ci levis powiedzial jak :) rozbierz to wszystko w drobny mak porob foty bedziemy sie martwic co dalej :) to z detka to dobry patent jak zabierak jest w dobrej kondycji :)
wciągam hayabusy jak słoń dropsy nosem
Miki

Postautor: Miki » czwartek 28 mar 2013, 12:35

95r i bęben mam...jak tylko pogoda pozwoli to dzisiaj zabieram sie do roboty,zrobie fotorelke jak cos...to chyba zabierak bo szarpalo jak dodawałem i odejmowalem gazu...ps.duzo jest robory z wymianą tylnego amorka?dzieki wielkie chłopaki....to wina Tuska
Awatar użytkownika
nitro99
Posty: 628
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: wwa

Postautor: nitro99 » czwartek 28 mar 2013, 13:09

no to jak szarpalo to faktycznie moze byc zabierak albo juz zajechany lancuch , co do wyjecia amora postaw go na centralce masz mocowania gora/dol na szpilkach wykrec sobie najpierw gorna . pod wahacz podloz w poprzek deske i podloz lewarek trapezowy z puszki chyba ze masz dostep do hydraulika i opuscisz sobie wahacz na spokojnie no i przy montazu tez pomoze a jak nie to do montazu druga osoba bedzie potrzebna :)
wciągam hayabusy jak słoń dropsy nosem
Miki

Postautor: Miki » czwartek 28 mar 2013, 16:43

ogólnie mam mozliwosc kupic uzywke za 25 euro ale jak sprawdzic czy jest dobry?po wygladzie?przeciez go nie wcisne...
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » czwartek 28 mar 2013, 17:39

może najpierw zdejmij to koło - bo okaże się, że nakupujesz niepotrzebnie rzeczy, a przyczyna leży gdzie indziej...
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
nitro99
Posty: 628
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: wwa

Postautor: nitro99 » czwartek 28 mar 2013, 19:03

1. zdejmij kolo
2. zdejmij zembate
3. porob dobrej jakosci zdejca wszystkiego lacznie z felga z widokiem na lozyska , zdjecia zembatek i lancucha i wogole calego tego balaganu
4. zamiesc tu zdjecia
5. poczekaj na porade
chyba ze masz worek pieniedzy to
1. kup nowe lozyska kol i zabieraka
2. kup nowa gume zabieraka
3. kup nowy zestaw napedowy 2 zembaty + lancuch ( dobrze jakbys sobie kupil zakuwarke)
4. wymien stare czesci na nowe
5. przy montazu postepuj odwrotnie niz przy demontazu
6. najprostsza ewentualnosc oddaj moto do serwisu
:mrgreen:
bez urazy ale poprostu mam wrazenie ze czytasz to co piszemy dosc pobieznie :mrgreen:
wciągam hayabusy jak słoń dropsy nosem
Miki

Postautor: Miki » czwartek 28 mar 2013, 20:07

dobra odezwe sie za niedługo...

[ Dodano: 2013-04-18, 21:20 ]
ooo moze teraz uda mi sie dokonczyc temat ;-) nie miałem chwilowo dostepu ,ale juz sprawa załatwiona dzieki chłopaką z Forum.A wiec przechodze do rzeczy;rozebralem tylne zawieszenie,powyciągalem łozyska kół,zebatki,wahacza, wykręciłem amora i ten łącznik.porobiłem zdjęcia,ktore wrzuce za niedługo bo teraz jade po moją do roboty. mam nadzieje ze z waszą pomocą dojde ładu z tym bałaganem
Awatar użytkownika
hajen
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hajen » czwartek 18 kwie 2013, 22:00

ooo moze teraz uda mi sie dokonczyc temat ;-) nie miałem chwilowo dostepu ,ale juz sprawa załatwiona dzieki chłopaką z Forum.A wiec przechodze do rzeczy;rozebralem tylne zawieszenie,powyciągalem łozyska kół,zebatki,wahacza, wykręciłem amora i ten łącznik.porobiłem zdjęcia,ktore wrzuce za niedługo bo teraz jade po moją do roboty. mam nadzieje ze z waszą pomocą dojde ładu z tym bałaganem
No to super :) Czekamy na fotki teraz ;]
Miki

Postautor: Miki » czwartek 18 kwie 2013, 22:36

ooo moze teraz uda mi sie dokonczyc temat ;-) nie miałem chwilowo dostepu ,ale juz sprawa załatwiona dzieki chłopaką z Forum.A wiec przechodze do rzeczy;rozebralem tylne zawieszenie,powyciągalem łozyska kół,zebatki,wahacza, wykręciłem amora i ten łącznik.porobiłem zdjęcia,ktore wrzuce za niedługo bo teraz jade po moją do roboty. mam nadzieje ze z waszą pomocą dojde ładu z tym bałaganem
No to super :) Czekamy na fotki teraz ;]
Niestety nie mogę załaczac plików na tym forum. Spróbuje jutro
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » piątek 19 kwie 2013, 08:19

Wrzuć na imageshack czy na podobny portal i załącz linki tutaj.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość