Wyjęcie stacyjki z półki górnej... 636 '03

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

Michał

Wyjęcie stacyjki z półki górnej... 636 '03

Postautor: Michał » niedziela 22 gru 2013, 20:35

Chciałbym delikatnie odświeżyć półkę górną ponieważ ma drobne odpryski lakieru i napotkałem na problem przy próbie jej wyjęcia :oops: Ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób można wyjąć stacyjkę z górnej półki??? Wszystkie śruby od półki mam poluzowane, półka zeszła z lag, "trzymają" ją jedynie przewody idące od stacyjki w dół pod ramę... Jak tą stacyjkę wyjąć aby nic nie uszkodzić??? :oops:
Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

Postautor: M.Pusz » niedziela 22 gru 2013, 20:49

w roczniku 02 mam dwie śruby do dołu przykręcane do półki przez stacyjkę. chyba na imbus.
Awatar użytkownika
Crow
Posty: 446
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 19:23
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Postautor: Crow » niedziela 22 gru 2013, 21:24

z tego co pamietam one sa z tworzywa i ich nie odkręcisz,tylko rozwiercanie albo inne ,,sposoby,,
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » poniedziałek 23 gru 2013, 12:24

a rozszerzyłeś półki ? nie wystarczy wykręcić śrub.

Ja np poradziłem sobie przez włożenie cieńkiego klocka hamulcowego i dokręcenie śrub:


Obrazek
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
grzela
Posty: 196
Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 21:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Postautor: grzela » poniedziałek 23 gru 2013, 19:02

Michał, tak jak levis pisze trzeba wbić klin najlepiej z twardego tworzywa lub amelinowy wtedy bedzie dużo miejsca dodatkowo dobrze jest przed wysuwaniem natrzeć gęstm płynem do naczyń
jak będziesz montował polakierowane zrób tak samo i jeszcze dobrze natrzyj płynem do naczyń

ze stacyjką jest troche bujania bo śruby mają zrywne łby i trzeba je małym przecinakiem odkręcić tzn ruski klucz... :lol:
wystarczy zerwać na pierwszy zwój bo one sa dodatkowo klejone do przykręcenia kup nowe,użyj imbusowych m5
jest
xj600
fzr1000
zx12r
www.naprawa-lakieru.pl
Michał

Postautor: Michał » poniedziałek 23 gru 2013, 20:02

a rozszerzyłeś półki ? nie wystarczy wykręcić śrub.

Ja np poradziłem sobie przez włożenie cieńkiego klocka hamulcowego i dokręcenie śrub:
LEVIS - ale mnie chodzi tylko o wyjęcie górnej, a na Twoim foto jest dolna :->
ze stacyjką jest troche bujania bo śruby mają zrywne łby
Obawiam się, że masz rację :-P Właśnie rozmawiałem z kumplem i również sugeruje że łby są zrywne i dodatkowo klejone... Mówi, że ewentualnie można rozpiąć kostkę od stacyjki która idzie pod ramą i znajduje się bodajże pod airboxem żeby to wyjąć w całości jeśli delikatnie chce się prysnąć...

Chyba tak zrobię idąc na łatwiznę, że osłonię moto aby nie pobrudzić i delikatnie sprayem psiknę ;-)
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » poniedziałek 23 gru 2013, 20:34

dolne czy górne, nie ma to znaczenia - oba są ciasne :-)
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
grzela
Posty: 196
Rejestracja: sobota 13 kwie 2013, 21:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Postautor: grzela » sobota 31 paź 2020, 09:34

górna i dolna są mocowane tak samo oba trzeba rozszerzyć
stacyjkę na bank nie odkręcisz na motorze wypnij kostkę i na imadle odkręć śruby

weż tym szprejem dyzydyrantem pod paszką se pśiknij.... :evil:


Ostatnio przesunięty w górę sobota 31 paź 2020, 09:34 przez: Anonymous.
jest
xj600
fzr1000
zx12r
www.naprawa-lakieru.pl

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość