Wymiana łańcucha przed czy po zimie

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

drake0thiel

Wymiana łańcucha przed czy po zimie

Postautor: drake0thiel » piątek 23 lis 2012, 21:21

Witajcie!

W moim Eliminatorze 250 zbliża się wielkimi krokami czas wymiany łańcucha. Jest on już naciągnięty w najdalszej pozycji, mimo to pobrzękuje, ogólnie jest do wymiany. Chwilowo, z racji tego, że niedawno go kupiłem, to jeżdżę mimo niższych temperatur - jakoś mi nie przeszkadzają - ale zamierzam w niedługim czasie odstawić motocykl w ciepłe i zadaszone miejsce.

Tutaj rodzi się pytanie - wymieniać łańcuch teraz, a przy odstawieniu ładnie nasmarować i zostawić do wiosny, czy już przeczekać zimę i wymienić na wiosnę? Wymiana na wiosnę wiązać się pewnie będzie z przejechaniem 100 km jeszcze na starym łańcuchu, a z uwagi na jego wiek i stan nie wiem, czy po zimie będzie to wykonalne?
Awatar użytkownika
hajen
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hajen » piątek 23 lis 2012, 21:43

Wymień sobie na wiosnę :). Olej teraz ten temat ;] Mozesz co najwyzej sciagnac stary.
Łysy
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:01
Lokalizacja: DKA

Postautor: Łysy » piątek 23 lis 2012, 21:46

Jak masz coś do zrobienia przy motocyklu to zrób to zimą, żeby na wiosnę wystartować w pełni sprawną maszyną gotową do sezonu, na wiosnę szkoda czasu na dłubanie przy moto, jak pogoda pozwala to się jeździ a nie naprawia.
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » piątek 23 lis 2012, 21:49

Skoro teraz jezdzisz to na wiosne te 100 km da rade . Wstawiaj do garazu i czekaj do wiosny
Awatar użytkownika
jewon
Posty: 926
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 23:53
Lokalizacja: TW89AA

Postautor: jewon » piątek 23 lis 2012, 21:58

jak zrobisz tak bedzie dobrze :-D możesz sobie dłubnac przez zime jak masz ciepły garaż i na wiosne masz porobione
bo jak w garazu wypizd i wilgoć to lepiej niech sobie rdzewieje ten stary :-D
ja bede to i wogóle cała reszte robił na wiosne pewnie gdzies w marcu/kwietniu
na rozpoczęcie bedzie przyszykowany ;-)
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » niedziela 04 paź 2020, 12:06

ja wymieniałem wiosną, nawet chłopakom w serwisie bardziej pasiło bo ręce im nie grabiały ;-)


Ostatnio przesunięty w górę niedziela 04 paź 2020, 12:06 przez: Anonymous.

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość