Gasnący (zalewany) silnik

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

drake0thiel

Gasnący (zalewany) silnik

Postautor: drake0thiel » środa 28 lis 2012, 21:48

Witam Was!

Mam taki niemały problem z moim Eliminatorem 250. Dość często zastaję zalany gaźnik, muszę zeń spuszczać paliwo, tak ze dwa razy na tydzień. Zacząłem to omijać przez zakręcanie kraniku benzyny zanim jeszcze dojadę i tak przejeżdżam kawałek na tych "resztkach".

Ostatnio jednak pojawił się inny, poważniejszy problem. Na wolnych obrotach silnik potrafi stanąć...

Przykładowa sytuacja - jadę, redukuję przed światłami, a silnik, w momencie wrzucania niższego biegu po prostu gaśnie. Czasem potrafi nawet zgasnąć jak stoi chwilę na wolnych obrotach.

Kombinuję od czego zacząć sprawdzanie co może być w nim nie tak, ale sam za bardzo nie znam się na mechanice motocyklowej (jak i na żadnej innej :P), więc proszę Was o pomoc i słucham pomysłów.
Awatar użytkownika
ryszard1964-r1
Posty: 756
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:43
Lokalizacja: Wierzchucino

Postautor: ryszard1964-r1 » środa 28 lis 2012, 23:38

po mojemu oba problemy mogą wynikać z tej samej przyczyny-nieszczelny zawór iglicowy.Zbyt duży stan paliwa może spowodować zgaśnięcie silnika na wolnych obrotach-zbyt bogata mieszanka
Po prostu zawór nie utrzymuje wymaganego stanu paliwa
drake0thiel

Postautor: drake0thiel » środa 28 lis 2012, 23:45

szczerze mówiąc też o tym myślałem, ale jak na razie zbieram pomysły, żeby jak już rozbierać, to wiedzieć co robić :P

dzięki za pomysły, jak będę robił, to każdą ewentualność wezmę pod uwagę
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » czwartek 29 lis 2012, 12:18

zawory iglicowe, ustawienie poziomu paliwa w komorach pływakowych, ewentualnie kiepska mieszanka i słaba iskra mogą prowadzić do zalewania i gaśnięcia.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
drake0thiel

Postautor: drake0thiel » niedziela 27 gru 2020, 17:16

prawdopodobnie we wtorek motocykl pojedzie na czyszczenie gaźnika, wymianę potrzebnych części i ustawienie poziomu paliwa ^^


Ostatnio przesunięty w górę niedziela 27 gru 2020, 17:16 przez: Anonymous.

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość