który kask wybrac

Moderator: songoku

milodoe

który kask wybrac

Postautor: milodoe » sobota 08 gru 2012, 17:32

cześć,

Stoję przed wyborem kasku i mam 4 typy.

Caberg V2R lub V2RR
Nolan N85
Shark S700 S
Shark S900

Który polecacie i dlaczego?
Ostatnio zmieniony sobota 08 gru 2012, 19:10 przez milodoe, łącznie zmieniany 1 raz.
pedros

Postautor: pedros » sobota 08 gru 2012, 19:42

o tych kaskach niewiele wiem, ale mogę zasugerować rozważenie takiego garnka:
http://allegro.pl/hjc-is-16-blenda-m-kb ... 58326.html
ja będę kupował sobie na święta, dodatkowym atutem jest to że posiada osłonę pod brodą, także nic nie wieje :) no i ta blenda to super dodatek, nie trzeba dwóch szyb ciągać :)
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » sobota 08 gru 2012, 20:01

a ja znowu szukam garnka, który ma blendę ale UWAGA - z POLARYZACJĄ !

wg mnie to podstawa.

Jakby do tego jeszcze miał wysoki nosek, żeby mi wydychane ciepłe powietrze nie leciało prosto na okulary, był w miarę cichy to byłoby już super :-)
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
ryszard1964-r1
Posty: 756
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:43
Lokalizacja: Wierzchucino

Postautor: ryszard1964-r1 » sobota 08 gru 2012, 20:25

Tyle,że z blendą to z przodu jest łupina,ale pewnie wiesz o tym.Sportowy kask nie ma blendy.Aby był lekki,wyważony.Mój HJC jest głośny,ale za to dobrze słyszę komin,hehe.Kaski sharka ciężko mi się na głowę wkładało,ale to pewnie zależy,jaki kto ma czajnik.Nolany są ciche,jak ludzie gadają
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » sobota 08 gru 2012, 20:51

teraz mam z blendą, ale bez polaryzacji :( z resztą kosztował 40 Euro, więc pora na wymianę.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
majkelek84
Posty: 1326
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Warszawa - Bielany/Białołęka

Postautor: majkelek84 » sobota 08 gru 2012, 21:41

a ja znowu szukam garnka, który ma blendę ale UWAGA - z POLARYZACJĄ !

wg mnie to podstawa.

Jakby do tego jeszcze miał wysoki nosek, żeby mi wydychane ciepłe powietrze nie leciało prosto na okulary, był w miarę cichy to byłoby już super :-)
Zrób eksperyment Levis załóż garnek co masz ze zwykła szyba i włóż okulary z polaryzacją ciemna. Będziesz wiedział dla czego nie ma :mrgreen:
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » sobota 08 gru 2012, 22:02

czekaj czekaj :-) chyba wiem do czego zmierzasz. Problem o którym piszesz pojawia się przy jeździe w soczewkach kontaktowych. Ja ich nie używam ...

no ale daj mi odpowiedź, bo akurat nie mam pod ręką kasku i słońca :D
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
majkelek84
Posty: 1326
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Warszawa - Bielany/Białołęka

Postautor: majkelek84 » sobota 08 gru 2012, 22:12

Pojawiają się pręgi i przebarwienia na wizjerze powodowane załamywaniem światła, mega irytujące, pierwszy i ostatni raz miałem okulary z polaryzacją w kasku podczas jazdy, a ciekłokrystaliczne wyświetlacze kolejny temat :)
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » sobota 08 gru 2012, 22:15

aż sprawdzę na wiosnę, bardoz mnie to ciekawi, bo w samochodzie używam nakładek polaryzacyjnych i nie mam żadnego złego efektu.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
majkelek84
Posty: 1326
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Warszawa - Bielany/Białołęka

Postautor: majkelek84 » sobota 08 gru 2012, 22:18

Te same okulary w aucie u mnie tez nie powodują czegoś takiego, może to wina szybki... w każdym bądź razie wkurza okropnie.
milodoe

Postautor: milodoe » sobota 08 gru 2012, 22:45

o tych kaskach niewiele wiem, ale mogę zasugerować rozważenie takiego garnka:
http://allegro.pl/hjc-is-16-blenda-m-kb ... 58326.html
ja będę kupował sobie na święta, dodatkowym atutem jest to że posiada osłonę pod brodą, także nic nie wieje :) no i ta blenda to super dodatek, nie trzeba dwóch szyb ciągać :)
Oglądałem ten garnek i pomimo tylu zalet to ma jedna dyskwalifikującą jak dla mnie wadę a mianowicie kiepski wynik w teście SHARP'a.
Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Postautor: A.S. » sobota 08 gru 2012, 23:19

No to powiem ci że musisz sobie kupić jakiś byle jaki kask byle miał 5 gwiazdek ... Ja jednak zostanę przy teorii że lepszy jest kask Shoei czy Suomy niż Shark .. czy HJC ... test kasku nie powinien odbywać się na na zasadzie jebnięcia młotkiem w skorupę i patrzenia czy pękła czy nie !!! Bo siła zamiast zostać rozproszona przez pękniętą skorupę to miażdży mózg .. za to na kasku ŚLADU NIE MA ! ....
Idąc tą drogą można podejść do tematu jak blondynka z kawału jadąca w czapce ... bo jak zrzuciła z dachu kask i czapkę to kask się rozwalił a czapka była cała >>> więc co jest najlepsze ?? NO CZAPKA !!

Olej te SHARPy i kup kask Nolana, Shoeia, Suomy czy Schubertha ... i dyńke będziesz miał zabezpieczona na tyle ile się da ( pomijając fakt że powyżej 40 km/h kask to tylko ozdoba ;-) ) .
A donośnie blendy.. Mój dobry kolega miał HJC z blendą - najwyższy model "Crabon coś tam" .. popylał na Supermoto i zderzył się przednim kołem z tyłem drugiego ... prędkość mała ok. 70 km/h i padł na twarz - na asfalt .... obudził się 2 dni później ... ku uciesze rodziny że w ogóle się obudził ! Okazało się że kask cały, żadnych urazów .. tylko dwie małe kropki na górze czoła. One spowodowały spore stłucznie przodu mózgu przy upadku. Po rozebraniu kasku okazało się że genialne HJC ma mechanizm od blendy który przy upadku wbija dwie śruby w czachę motonity - tam gdzie kolo miał dwa ślady.
Gdyby nie było blendy kolega by wstał i przeklinając pod nosem ;-) pojechał dalej a nie na rehabilitację - ciężką i długą ....
No i oczywiście ten kask HJC ma full gwiazdek w Sharpie ... jak że by inaczej .... :-/
Kolo jest że Szczecina jeździ 1000RR z 2005 roku ( srebrno - zielona ) po Pozen i niebieską Yamahą w supermoto, ksywka Adbin ... tak że historia prawdziwa i do sprawdzenia jak by kto nie wierzył ...
Pozdro !!
Awatar użytkownika
hajen
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hajen » niedziela 09 gru 2012, 00:26

Jeżdżę w Shark S900. Niby nic do zarzucenia nie mam, ale oszczędzam już na Shoei.
Awatar użytkownika
jewon
Posty: 926
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 23:53
Lokalizacja: TW89AA

Postautor: jewon » niedziela 09 gru 2012, 12:26

mój następny garnek to będzie Arai.przez 3 sezony jezdziłem w modelu chaser
przeprowadziłem nawet swój własny test SHARPa.przy około 70/h wykonałem salto i przykurwiłem potylica o asfalt.odpadły wszystkie wywietrzniki,klapki i spojler z tyłu ale mojej dyńce nic sie nie stało :-D to wystarczająca rekomendacja aby ten gar znowu zagościł na moim łbie.w tych testach szarpa ten kask miał bodajże 3 lub 4 gwiazdki,więc ktos kto kieruje sie liczba gwiazdek pewnie by nawet na niego nie popatrzał

druga sprawa-mozna jezdzić latami i nie mieć kontaktu z asfaltem
wtedy najlepiej zorientować się w dostępnosci różnych akcesorii-szybek,nosków,kołnierzy dopinanych,wymiennych gabek wewnetrznych,darmowy serwis na jakiś dniach otwartych itp

wg mnie pod tym wzgledem dominują dwie firmy ARAI i SHOEI ja bym celował w te gary ;-)

no i jeszcze jak to sie mówi-jak przydzwonisz konkretnie łebem w drzewo czy tam krawężnik to i nawet siedem gwiazdek nie pomoże
Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Postautor: A.S. » niedziela 09 gru 2012, 13:11

Nooo ... ARAI też MEGA .. ale wydaje mi się że pod względem właśnie akcesoriów i ich ceny najlepszym wyborem był by SHOEI ;-) .. Do Araia ciężko szybki dostać u nas po dobrej monecie .. mają jakieś tam wady że złazi antyfog, coś z mocowaniem szyby .. ale tylko tak słyszałem na torze jak Kwazi mówił, bo sam nie miałem..
Ja mam porównanie kilku firm do XR-1100 który mam teraz i oprócz zapięcia które mnie wkurza to reszta jest super przemyślana, dopracowana i zadbana w każdym szczególe ... a o wentylacji działającej od 20 km/h, pinlocku, szybie progresywnie przyciemnianej, wyjmowanemu wnętrzu do prania, whisper kicie nie wspominając ;-) na prawdę POLECAM ... Klonem mojego XR-1100 jest Quest bodajże czy nawet wyszło teraz coś nowszego z blendą ,... i ze szczęką ..
Pozdro !!

Wróć do „Akcesoria dla motocyklisty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości