Podział userów na mniej i bardziej zielonych

Moderator: songoku

jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Re: Witaj na forum!

Postautor: jozpa » sobota 22 gru 2012, 11:44

1.
...Jesteśmy tu po to, by dzielić pasję a nie siebie nawzajem....

...Z wyrazami szacunku, userzy forum Kawasaki Team.

LWG!
2. viewforum.php?f=42

jak się ma 1 do 2? :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

może czas uruchomić trzecie zielone forum (osób które piły z tego samego, plastikowego kubka, albo sikały do tego samego pisuaru), bo moja zieleń jest bardziej mojsza, albo bardziej zieleńsza :-P
Awatar użytkownika
hajen
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hajen » sobota 22 gru 2012, 11:53

Wydzieliłem Ci nowy temat. Moim zdaniem sprawa jest prosta - nie każdy chce udostępniać osobom nieznajomym swój numer telefonu, nie każdy chce udostępniać swoją lokalizację i nieść pomoc innym. Żeby trafić do kontaktowych, trzeba się poznać, spotkać w większej ekipie.

Tu nie chodzi o to, by tworzyć podział, od któregoś punktu w czasie trzeba zacząć. Powodem powstania nowego forum były refleksje po ostatnim zlocie i to osoby z tego zlotu zaczęły tworzyć to forum. Nie dziw się więc, że do grupy Kontaktowi należy jakaś ściśle określona ekipa. To grono jest tak wąskie, że praktycznie skorzystanie z pomocy przy takiej ilości osób jest wręcz niemożliwe :D Ale z czasem grono się powiększy, a sens jego istnienia pewnie docenimy po otwarciu sezonu :).

Ogólnie zapraszam do dyskusji i przedstawianiu za i przeciw ;]
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » sobota 22 gru 2012, 12:10

Stety , czy niestety - taki podzial musi byc ;-) "Takie sa odwieczne prawa natury panie kierowniku ".
Tu nie chodzi o to , ze wszystkim udostepnimy kontakt do siebie , bo doszlo by do tego , ze w sezonie , ludzie robiliby sobie zajebiste wakacje :mrgreen:
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » sobota 22 gru 2012, 12:27

hajen, Marcin skoro sprawiłeś , aby mój no może troszczkę uszczypliwy post stał się tematem do dyskucji, napisze tak, nie chciałbym być kijem w szprychach inicjatywy forumowiczów, skoro jest taki pomysł-OK, odniosłem jednak wrażenie, że powstanie nowego forum było już w samym zamyśle "czymś", co podniesie jakość, a ograniczy ilość (pisze tu o MK), jeśli uważasz, że "bytność" na zlocie daje gwarancje poznania, w sensie udostępniania danych i numerów telefonów to OK. ja takiej pewności nie mam, podobnie jak sama wirtualna znajomość wg mnie, nie daje takiej gwarancji, ale z drugiej strony, skoro budowanie bazy kontaktów ma służyć m.in. pomaganiu sobie (również) wzajemnie, to jaki sen jest w jej zawężaniu?
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » sobota 22 gru 2012, 12:40

bo póki na forum może się zarejestrować każdy, a ja każdemu swojego numeru nie dam. Jesli forum byłoby tylko na zaproszenia to nie byłoby konieczności wydzielania grupy... tyle w temacie...
Awatar użytkownika
hajen
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hajen » sobota 22 gru 2012, 12:41

Ano taki, że jeśli ktoś potrzebuje holowania w trasie, to nie widzi mi się wyjeżdżać do każdego, kto tylko sobie do mnie zadzwoni, bo nie jestem pomocą drogową. Zadzwoni do mnie ktoś, kogo znam, to nie widzę problemu.

Jak to nie będzie moderowane, to zrobi się z tego jakaś bliżej nieokreślona grupa, od której później możesz tak czy siak nie otrzymać pomocy.
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » sobota 22 gru 2012, 13:01

jasne! nic więcej nie mam do dodania w tym wątku.

pozdro
Wesołych Świąt ;-)
Awatar użytkownika
ryszard1964-r1
Posty: 756
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:43
Lokalizacja: Wierzchucino

Postautor: ryszard1964-r1 » sobota 22 gru 2012, 13:32

Jeśli mogę swoje 3 grosze dołożyć...W pełni popieram tą ideę i restrykcje z tym związane. I chociaż byłem na dwóch zlotach,to nie uważam,że już dostatecznie Was poznałem (niektórych) .Oczywiście wirtualnie też się poznajemy w pewnym stopniu.Ale co na żywo,to na żywo. Jak się lepiej poznamy ,sam poproszę o członkostwo.A nuż ktoś przyjedzie nad morze i wpadnie na wódkę albo skorzysta z mojego busa (pomoc drogowa)
Awatar użytkownika
hajen
Posty: 775
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hajen » sobota 22 gru 2012, 13:47

Dokladnie Rysiek. Nie znasz mnie, a dasz swój numer i potem ja mogę czegoś chcieć, a Ty się najzwyczajniej na świece nie musisz poczuć do pomocy! I to działa w obie strony. Dlatego jak się kogoś bliżej pozna, to zacieśnienie więzi pomoże w pomaganiu sobie nawzajem :).

Jak ktoś będzie chciał coś dodać, to niech wali tutaj.

Wesołych :)
Awatar użytkownika
herdi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 04 paź 2012, 07:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: herdi » sobota 22 gru 2012, 15:15

to jakiś absurd, skoro tego "bliższego poznania" nie będzieci pomagali, równie dobrze możecie nie podnosić lewej przy pozdrowieniu.
Rozumiem restrykcje i wasze obawy związane z nr tel itd. ale na tym chyba polega idea motocyklistów i ich jedności tak. a nie na "kupowaniu" PF żeby znaleźć pomoc - to chore. Jesteśmy dorośli i na tym opiera się idea wzajemnej pomocy żeby z niej korzystać jak należy a nie wydzwaniać jak dzieciak. Albo jesteś dorosły albo dzieciak/dres -ale tych chyba tu nie ma co, bo inaczej nie ucieklibyście z MK :)
Pozdro
Herdek

Castel De Motojama.pl - najlepszy Warszawski serwis motocykli :)
ubek
Posty: 312
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 20:54
Lokalizacja: Heilbronn
Kontakt:

Postautor: ubek » sobota 22 gru 2012, 15:49

Co do samego assistance to wydaje mi się iż powinien być dostępny na zasadzie wymienności - tzn. ja podaje numer i mogę pomóc i w zamian dostaje numery do innych którzy myślą tak jak ja :) Wydaje mi się że może to funkcjonować na zasadzie pomocy innym motocyklistą - są sytuacje że jesteśmy w czarnej dupie i by się przydała czyjaś pomoc - czasem nawet głupi śrubokręt a nie ma skąd pożyczyć. Nie pomoc nie jest oczywiście obowiązkiem, każdy ma wybór czy chce pomóc czy nie po prostu.
Łysy
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:01
Lokalizacja: DKA

Postautor: Łysy » sobota 22 gru 2012, 19:27

Co do samego assistance to wydaje mi się iż powinien być dostępny na zasadzie wymienności - tzn. ja podaje numer i mogę pomóc i w zamian dostaje numery do innych którzy myślą tak jak ja :)
I to ma najwiekszy sens a nie tworzenie kolejnej chorej grupy wzajemnej adoracji, Songoku nie znamy się osobiście, nr tel do Ciebie nie mam ale mam nr konta, adres i czy to coś zmienia?
herdi, Chciał stworzyć dobrowolną grupę wzajemnej pomocy a Wy robicie grupę znajomych ze zlotów :evil:
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » sobota 22 gru 2012, 19:35

ok, możemy zmienić, ale wtedy zróbmy rejestrację na forum tylko z polecenia, po to stworzyliśmy KT, żeby dzieci neostrady zostały na MK nie tak..?
Łysy
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:01
Lokalizacja: DKA

Postautor: Łysy » sobota 22 gru 2012, 19:58

Mały błąd się wkradł, nr tel też Twój mam i nie tylko Twój

Oczywiście żadnej pomocy z Waszej strony nie oczekuje i nie będę dzwonił bo się nie znamy ale jak ktoś by miał problem w mojej okolicy to zapraszam, pomogę w miarę możliwości!
Ostatnio zmieniony niedziela 23 gru 2012, 14:03 przez Łysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » sobota 22 gru 2012, 20:05

Łysy ale to nie chodzi o to, że komuś ktoś nie chce pomóc... jedynie o ograniczenie, aby nasze dane kontaktowe nie wpadały w niepowołane ręce. Masz jakiś pomysł jak to załatwić? Chętnie usłyszę pomysły jakieś :-)
Nie ma co bić piany :-)

PEACE

Wróć do „Funkcjonowanie Forum ( Wasze propozycje, pytania, sugestie ) ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość