[zx6r] nie odpali bez gazu

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

[zx6r] nie odpali bez gazu

Postautor: M.Pusz » piątek 28 gru 2012, 19:39

po zimie koniecznie muszę się zmierzyć z problem odpalania na ciepłym silniku... bez lekkiego odkręcenia manety nie da rady. Kupiłem go wiedząc o tym, zaryzykowałem stawiając na regulacje. zawory, gaźniki. To będę robił na pewno, jak nie przejdzie, będę się martwił. Są jeszcze jakieś wysoce prawdopodobne przyczyny, żeby ew. od razu zlecić naprawę/spr jak by regulacje nie przyniosły poprawy? poza tym burczy równo, ciągnie jak szatan. Może przelot akrapa na to wpływa?
druga i ostatnia rzecz to minimalne drżenie kiery(jak by telefon w ręce trzymać) przy hamowaniu z dużych prędkości ( pow. 100- 150, nie pamiętam dokładnie).
moja teoria ( też byłem świadom ryzyka przy kupnie :-P ) to b.lekka krzywa tarcza.
piszę zapytanie bo to tylko moje przypuszczenia, jak moje teorie nie wypalą to od razu zabieram się za inne pomysły. Jak miałem zawieszone moto na specjalnym :mrgreen: podnośniku, sprawdziłem luzy łożysk- nie ma, oprócz ledwo wyczuwalnego na lagach, w gpz była ta sama sytuacja na wysuniętym zawieszeniu ale drgań nie było.
chciałbym żebyście pisali jeśli mieliście takie przypadki, bo jak wiadomo teoria teorią, kilka razy się na niej przejechałem:mrgreen:
Awatar użytkownika
ryszard1964-r1
Posty: 756
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:43
Lokalizacja: Wierzchucino

Postautor: ryszard1964-r1 » piątek 28 gru 2012, 20:34

Po mojemu:
1.na ciepło ciężko pali bez gazu -regulacja zaworów albo za duża dawka paliwa
2.drgania kiery - raczej tarcze
3.łożyska mimo zużycia niekoniecznie mają luz.Kręć kierą,jak go masz w górze.Nie może być wyczuwalnych przeskoków przy skręcie z jednej w drugą (obraca się na"kwadratowo")
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » sobota 29 gru 2012, 08:21

Dobra regulacja powinna załatwić sprawę.

CO do wybracji to jest kilka opcji:

- tarcze hamulcowe

- opona z guzem (nawet nie musi być go widać)

- łożysko główki ramy (ja na to stawiam)

- może same łożyska kół - chociaż wtedy motocykl zachowywałby się niestabilnie.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

Postautor: M.Pusz » niedziela 30 gru 2012, 11:15

samo skręcenie łożyska główki powinno się sprawdzić w celu sprawdzenia?... tarczę będę sprawdzał zdejmując raz jeden, raz drugi zacisk z tarczy, między klocki klina i jazda ;-) ... watpię żeby 2 tarcze na raz były wygięte.
już jakiś plan działania mam, chce się z tym uporać w 1tygodniu cieplejszych dni. :mrgreen:
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » niedziela 30 gru 2012, 12:11

wielu ludzi pisze w necie o lekkim dodawaniu gazu na gorącym silniku w gaźnikowcu, niektóre instrukcje obsługi wspominają nawet o tym jako wymóg, sam jak mam gorący silnik czasami się wspomagam manetką, nic w tym złego (piszę o normalnym sprawnym, nie wymuszonym rozruchu), główke najlepiej sprawdzisz jak uniesiesz koło w góre, tarcze sprawdziłbym w zakładzie czujnikiem zegarowym, to co zaproponowałeś z zaciskami to partyzantka wg mnie. ;-)
Awatar użytkownika
bullet
Posty: 796
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:22
Lokalizacja: Oleśnica

Postautor: bullet » niedziela 30 gru 2012, 14:45

Ja bym na Twoim miejscu w ogóle sie przejmował tym odpalaniem z gazem , znam to moto i jest wszystko z nim okey... ew zaglądnąłbym do zaworów bo z tego co mi wiadomo nie były sprawdzane , oczywiście żeby profesjonalnie ustawić luzy a nie tylko zaglądnąć czy są na swoim miejscu :)


co do przodu to moim skromnym zdaniem może być lekko felga stuknięta lub źle wyważona ( ma założone nowe opony ale niekoniecznie dobrze wyważone )
zx9r - Z1000 - ZX10R
Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

Postautor: M.Pusz » niedziela 30 gru 2012, 15:10

ooo.. nie spodziewałem się że ktoś zna historę tego sprzeta :mrgreen: mów jak na spowiedzi jakie miał przygody :-P
co do zaworów nie bój się - zaopiekują się nimi prawdopodobnie tutaj http://kk.motocykle.pl/#. Z regulacją płytkami bał bym się oddać komuś do garażu.
krzywa felga albo nie wyważona bila by caly czas a nie tylko przy hamowaniu?
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » niedziela 30 gru 2012, 15:15

ja bym tych filozofów z Dzierżoniowa odpuścił, jak co to motoswidnica, albo w yamacha u Stacha Radwańskiego
Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

Postautor: M.Pusz » niedziela 30 gru 2012, 15:23

myślisz? dzięki za info... do świdnicy mam taką samą drogę a nie słyszałem o nich. na pewno zawitam.
Awatar użytkownika
bullet
Posty: 796
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 11:22
Lokalizacja: Oleśnica

Postautor: bullet » niedziela 30 gru 2012, 15:27

mów jak na spowiedzi jakie miał przygody

za darmo nie powiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a tak na poważnie to jak masz pytania to wal na pw ;-)
zx9r - Z1000 - ZX10R
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » niedziela 30 gru 2012, 15:47

ja bym tych filozofów z Dzierżoniowa odpuścił
Jak najbardziej zgadzam sie z jozpa
Awatar użytkownika
Slajciak
Posty: 863
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:24
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: Slajciak » niedziela 30 gru 2012, 16:07

M.Pusz wazne ze masz nowa rame to dluzej pociagnie...
Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

Postautor: M.Pusz » niedziela 30 gru 2012, 16:53

Slajciak, no to teraz nie wiem czy mam się bać czy cieszyć :-P
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » niedziela 30 gru 2012, 17:36

MPusz, Slajciak zazdrosci i pisze glupoty , bo ma 600 siuzuki i takimi docinkami , prubuje odwrocic nasza uwage , ze los tak go strasznie dotknal :-P :lol:
Awatar użytkownika
Slajciak
Posty: 863
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:24
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: Slajciak » niedziela 30 gru 2012, 17:52

Pusz no raczej cieszyc bo sie dluzej swiecic bedzie. Ale spoko przezylem z Twoim moto jeden zlot i na 100% jak oblejesz piwem stacyjke wodka zalejesz bak odpali

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość