GPZ 750

Tutaj opisujemy przeróbki naszych motocykli i nie tylko

Moderatorzy: bullet, songoku

Gość

GPZ 750

Postautor: Gość » czwartek 07 mar 2013, 17:15

Moto kupione od uzytkownika forum :-) Grzybek zx9r

No więc tak, to moje piwerwsze powazne moto, ale pomimo tego nie chce zeby wyglądało paździerzowato, a wiadomo jak to Kawasaki wygląda :lol:
Opisze najpierw wyprawę po niego bo to chyba chyba zasługuje na opowieść roku, tak więc pewnego dnia szukając jakiegoś paździerza na allegro znalazłem moje piękne poobijane GPZ wystawione za niebotyczną kwotę 1000zł :D Z uwagi na duze zainteresowanie, i szaleńcze pomysły kierowcy(kolegi) wybralismy się po motor samochodem Fiat Uno 1.0 szatańskie 45hp :-) bez przyczepy :-) Opony jak przystało na taki wysokobudżetowy samochód letnie, średnia predkosc przelotowa na odcinku 50 km okolo 40 km/h wyjechaliśmy o 19( proszę się nie smiac) mielismy przed sobą 50 km trasa Płońsk- Krzyże na miejscu bylismy o 21, sprzedawca, naprawde spoko facet i gdyby nie późna godzina i burza sniezna to gadalibysmy z nim jeszcze do rana. W ostatecznosci moto poszło za 850 zł, wydaje mi sie ze taka znizka za to jaką komedie przeżył przy nas sprzedawca:D a to jej wizualny fragment Motor zapakowalismy do bagażnika( tak tak, dobrze czytacie) http://zapodaj.net/819f1bc291f02.jpg.html o 22 ruszylismy w trase.. powrót taki sam jak droga po motor, garaz powitał Kawe o 24.00 :-)

Chodziła tylko na jeden cylinder, ale po DŁUGOTRWAŁYM czyszczeniu gaźników i grzebaniu w każdej dyszy drucikiem by wykruszyc patyne udało sie zmontować wszystko do kupy i odpalic, Kawka dostała nowe świece i zaczeła gadac, po chwili przeszła synchronizacje co zakończyło sie udziałem policji bo nie mogłem sie nacieszyć dźwiękiem :D, na synchro zamontowałem jakis wybebeszony wydech od CZ który.. chyba był za bardzo przelotowy skoro pojawiła sie policja :D
Mechaniki to tyle jak narazie...

Pora powiedzieć coś o wizualce .. jako że kawa wyglada jak jawa 350 po metanabolu otrzyma bak od zx9 i zadupek od AF1, juz widać ze bedzie potrzebna poważna rzeźba,

Bak:
Popieszczony boshem od przodu bo ten szeroki kartofel nie pozwalal na ruchy kierownica i nie był przystosowany do mocowania na centralna ruke, od dołu dostał z 50 ciezkich młotków i jakos to juz wygląda

Stelaż pod zadupek, jako ze stelaz pod poprzednia kanape był płaski, musiałem to wyciąć, trzeba pospawać cos nowego co bedzie pasowało do zadupka od Apki AF1 futura

Zadupek:

Zadupek od Apki af1 .. zbyt szeroki.. trzeba przeciac na pół, popieścić żywica i włóknem szklanym, na to jakas szpachla natryskowa.. do tego dorobić kanapy ale to przyjdzie z czasem,
Także pracy dużo czasu mało, ale weekendy są nasze wiec nie bedzie tak źle :-)

Fotki z prac będę wrzucał stopniowo w miare postepów :-)


Po wstepnym dopasowaniu wygląda to tak http://zapodaj.net/56e242898d086.jpg.html

Na koniec motor oklejam tym http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=30 ... rule_id=72 wzór nr 2 .. nietypowo ale zdrowo :D

Moto trafił w dobre rece, oto efekt mojej pracy przy wfm w wieku 17 lat :-) http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Grzybek ZX9R
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 08:55
Lokalizacja: Okol. Pułtuska

Postautor: Grzybek ZX9R » czwartek 07 mar 2013, 17:28

Aż mi się przypomniał tamten zimowy wieczór :-D hehe Z niecierpliwością czekam na postępy prac. Jak masz jakieś nowe foto to czekamy na nie ;-)
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » czwartek 07 mar 2013, 17:30

Uśmiałem się ;-) Powodzonka w pracach :-)
Awatar użytkownika
nitro99
Posty: 628
Rejestracja: środa 03 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: wwa

Postautor: nitro99 » czwartek 07 mar 2013, 17:50

hehhe : nie chce zeby to kawasaki wygladalo pazdzierzowato a wiadomo jak wyglada :) hehehhe Grzybek spazdzierzyles gpz :mrgreen:
a z tym moto w bagazniku to bym chyba usiadl :) zdrowe podejscie z jajem widze ma nowy kolezka
Ostatnio zmieniony czwartek 07 mar 2013, 17:53 przez nitro99, łącznie zmieniany 1 raz.
wciągam hayabusy jak słoń dropsy nosem
Grzybek ZX9R
Posty: 191
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 08:55
Lokalizacja: Okol. Pułtuska

Postautor: Grzybek ZX9R » czwartek 07 mar 2013, 17:53

Eee... ja tam do jego wizuala rączek nie dokładałem ;-)
Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Postautor: A.S. » czwartek 07 mar 2013, 19:17

No jesteś przyjacielu GOŚć !!!! Na prawdę ostry klimat i widać kogoś kto robi a nie gada tylko ( jak ja czasem ;-) ) .... Motocykl wygląda ZAJEBIŚCIE !!!! I szkoda że obkleisz go tym dziecięcym grafiti bo z zielonym bakiem jest mega DOJEBANE !!! Reszta dobrana do tej kolorystyki była by równie ładna !!!

Tematu z bagażnikiem to już w ogóle nie ma co poruszać >>> zdjęcie opisuje wszystko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak że POWODZENIA !!! Bo masz talent i zapał i umiejętności doprawione zdrowym podejściem !!!!

BARWO !!

Jak byś czegoś szukał, potrzebował, to pisz czasem .. może się coś znajdzie co ci się przyda ;-) ..
Pozdro !!
Awatar użytkownika
M.Pusz
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 23 gru 2012, 23:22
Lokalizacja: wrocław/ Mościsko

Postautor: M.Pusz » czwartek 07 mar 2013, 22:01

Witaj. Z WFM się mega napracowałeś:) efekt super ;-)
Awatar użytkownika
ryszard1964-r1
Posty: 756
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:43
Lokalizacja: Wierzchucino

Postautor: ryszard1964-r1 » czwartek 07 mar 2013, 22:18

Mimo młodego wieku widzę,że żyłkę masz we krwi.Takich nam tu potrzeba.Ech..wspomnienia
Awatar użytkownika
dżo_ana
Posty: 290
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 16:23
Lokalizacja: wz

Postautor: dżo_ana » czwartek 07 mar 2013, 23:01

WFM piękna :!:
rispekt ;-)
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » piątek 08 mar 2013, 08:22

WFM cudo a nowy projekt tez bede obserwował z zainteresowaniem :-)
Foinix

Postautor: Foinix » czwartek 14 mar 2013, 00:27

bajka... widać, że masz talent kolego :) czekam na aktualizację :)
Gość

Postautor: Gość » poniedziałek 18 mar 2013, 12:26

No więc dziś doszedł wydeszek do Kawasaki, jest to oryginalny wydech od zx9 po jakimś drobnym szlifie, z przesyłką wyszło 70 zł :D
wydech ogolnikowo ma słuzyć to początkowej jazdy i polatania na gumie, bo szkoda by było uszkodzić wydech który będzie zamontowany docelowo :-) jak naucze sie latać na gumie to juz czeka coś lepszego : >
http://www.tinypic.pl/4nbq97mbnqhz
a tak wyglada przeszlifowana część, http://www.tinypic.pl/k8od6ylwq6g5
W realu i tak prezentuje się o wiele wiele lepiej
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » poniedziałek 18 mar 2013, 12:32

Patryk jak wstawiasz zdjęcia to wstawiaj je tak żeby było je widać od razu. Obok panelu wpisywania wiadomości masz przycisk IMG. W okienko ktore wyskoczy wklej adres zdjecia. Tylko musi to być odnosnik bezposrednio do zdjecia inaczej nie zadziala
Awatar użytkownika
DagmaraT
Posty: 606
Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 22:31
Lokalizacja: Turek/Warsaw

Postautor: DagmaraT » poniedziałek 18 mar 2013, 16:32

patryk199390, skrzynię rób, a nie wydechem się zachwycasz. :-D
Awatar użytkownika
papdzan
Posty: 377
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 18:57
Lokalizacja: Uk

Postautor: papdzan » poniedziałek 18 mar 2013, 16:38

ja czekam na dalsze fotki z prac :-)

Wróć do „Wasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości