ZR-7 Rozrząd - łańcuch do wymiany??

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » środa 13 mar 2013, 17:56

środkowa śruba jak sama nazwa wskazuje ma się wykręcić, tak żeby można ją było wyjąć , lub dokręcić, tak żeby nie można jej było dalej ruszyć.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Miki

Postautor: Miki » środa 13 mar 2013, 18:31

srobe moge wykrecic i wyjac ale zakrecic sie nie da bo sie przekreca. tzn.ze napinacz do wymiany?
Strzelson

Postautor: Strzelson » środa 13 mar 2013, 18:36

No i udało się zdjąć to cudo. rozebrałem na części pierwsze i... no właśnie. Co dalej??
Jak w ogóle dziąła ten napinacz. Jak go wyciągnąłem był maksymalnie rozciągnięty. Jedyny ruch jaki mógł wykonać był raczej w stronę rozluźnienia a nie napięcia łańcucha (chował się po przekręceniu płąskim śrubokrętem w otworze pod środkową śróbą zewnętrzną).

Druga sprawa, czy 48000 km to już maksimum dla łańcucha czy powinien jeszcze coś wytrzymać??
Strzelson

Postautor: Strzelson » środa 13 mar 2013, 18:38

srobe moge wykrecic i wyjac ale zakrecic sie nie da bo sie przekreca. tzn.ze napinacz do wymiany?
U mnie ta środkowa śruba jest raczej to zamknięcia tego co jest pod nią. Nie ma nic wspólnego z regulacją.
Miki

Postautor: Miki » środa 13 mar 2013, 18:49

tak mi sie tez wydaje... to gdzie sie reguluje w takim razie?
Miki

Postautor: Miki » środa 13 mar 2013, 18:51

a jak był maksymalnie wyciagniety to mogles go wsadzic z powrotem na miejsce?czy musisz dociągac srobami?
Awatar użytkownika
herdi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 04 paź 2012, 07:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: herdi » środa 13 mar 2013, 19:31

No i udało się zdjąć to cudo. rozebrałem na części pierwsze i... no właśnie. Co dalej??
Jak w ogóle dziąła ten napinacz. Jak go wyciągnąłem był maksymalnie rozciągnięty. Jedyny ruch jaki mógł wykonać był raczej w stronę rozluźnienia a nie napięcia łańcucha (chował się po przekręceniu płąskim śrubokrętem w otworze pod środkową śróbą zewnętrzną).

Druga sprawa, czy 48000 km to już maksimum dla łańcucha czy powinien jeszcze coś wytrzymać??
I bardzo dobrze, bo napinacz działa w jedną stronę, masz tam zapadkę, która uniemożliwia mu ruch wsteczny czyli cofnięcie się. Poluzuj zapadkę to Ci się wsunie :)
Pozdro
Herdek

Castel De Motojama.pl - najlepszy Warszawski serwis motocykli :)
Awatar użytkownika
herdi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 04 paź 2012, 07:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: herdi » środa 13 mar 2013, 19:32

tak mi sie tez wydaje... to gdzie sie reguluje w takim razie?
Cienkim śrubokrętem :)
Pozdro
Herdek

Castel De Motojama.pl - najlepszy Warszawski serwis motocykli :)
Miki

Postautor: Miki » środa 13 mar 2013, 20:01

Cienkim śrubokrętem po odkreceniu srodkowej srobki???ide lukąc bo nie daje mi to spokoju
Strzelson

Postautor: Strzelson » środa 13 mar 2013, 20:10

No i udało się zdjąć to cudo. rozebrałem na części pierwsze i... no właśnie. Co dalej??
Jak w ogóle dziąła ten napinacz. Jak go wyciągnąłem był maksymalnie rozciągnięty. Jedyny ruch jaki mógł wykonać był raczej w stronę rozluźnienia a nie napięcia łańcucha (chował się po przekręceniu płąskim śrubokrętem w otworze pod środkową śróbą zewnętrzną).

Druga sprawa, czy 48000 km to już maksimum dla łańcucha czy powinien jeszcze coś wytrzymać??
I bardzo dobrze, bo napinacz działa w jedną stronę, masz tam zapadkę, która uniemożliwia mu ruch wsteczny czyli cofnięcie się. Poluzuj zapadkę to Ci się wsunie :)
Zdaje się, że działa to tak, że przy wpuszczeniu napinacza na miejsce należy go właśnie ściągnąć śrubokrętem w otworze pod środkową śrubą zewnętrzną a następnie wyciągnąć śrubokręt. Wtedy napinacz sam się napnie łańcuch.
Poprawcie mnie jeśli źle rozumiuję.

Jeśli dobrze to rozumiem, to problem może mieć 2 przyczyny. Albo łańcuch już się wyciągnął poza zasięg napinacza, ablo sprężyna jest taka miękka, że nie dociska łańcucha dość mocno. Tylko, cholera jak to sprawdzić....
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » czwartek 14 mar 2013, 17:11

tak jak pisał wcześniej herdi - zmierz odległość między ogniwami, tak jak jest to opisane w serwisówce.

Jak wyciągnąłeś napinacz to w jakiej był pozycji ? maksymalnie wyciągnięty ??

rozumiem, że najpierw wyjąłeś sprężynę z bolcem a dopiero później wyciągałeś napinacz ?
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Strzelson

Postautor: Strzelson » czwartek 14 mar 2013, 19:54

Jak wyciągnąłem napinacz to bym max wyciągnięty, ale to o niczym nie świadczy, bo ta sprężyna i tak wypycha go na zewnątrz i nie ma możliwości żeby wyciągnąć go nie wypchniętego ma maxa.

Mierzenie łańcucha to następna rzecz, którą chcę zrobić.
I tu pytanie moje: czy da się go zmierzjyć demontujący tylko pokrywę zaworów czy to większa robota??
Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: levis » czwartek 14 mar 2013, 20:20

jeżeli łańcuch jest niewyciągnięty, to po wyjęciu sprężyny a potem napinacza, napinacz nie powinien być wyciągnięty do końca.
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Strzelson

Postautor: Strzelson » czwartek 14 mar 2013, 20:32

Ale sprężyna jest elementem napinacza (jest w środku) i nie jej się wcześniej zdemontować... chyba... Jeśli tak, to którędy??
Awatar użytkownika
herdi
Posty: 360
Rejestracja: czwartek 04 paź 2012, 07:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: herdi » czwartek 14 mar 2013, 21:00

Ale sprężyna jest elementem napinacza (jest w środku) i nie jej się wcześniej zdemontować... chyba... Jeśli tak, to którędy??
tak samo jak będziesz wkładał napinacz - trzeba przy wyjmowaniu ją zablokować bo inaczej zawsze się wysunie :mrgreen:
ehhhhh majstry majstry, i kup później motocykl :mrgreen:
Obrazek
Pozdro
Herdek

Castel De Motojama.pl - najlepszy Warszawski serwis motocykli :)

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość