1987 GPX 750R po synchronizacji i ustawieniu gaźników

Tutaj opisujemy przeróbki naszych motocykli i nie tylko

Moderatorzy: bullet, songoku

Awatar użytkownika
levis
Posty: 1357
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

1987 GPX 750R po synchronizacji i ustawieniu gaźników

Postautor: levis » piątek 26 kwie 2013, 10:13

Gdy Szymon (kolega z naszego forum o nicku Si) dostarczył moto, to silnik chodził podejrzanie na b.wysokich obrotach rzędu 2200 i nie miał pełnej mocy.

Przyczyna była bardzo prosta - po obniżeniu obrotów motocykl przestawał chodzić na 2 cylindry.

Dodatkowo luzy zaworowe nie trzymały się w dozwolonym przedziale.

Na koniec sezonu , silnik będzie wyciągany z ramy w celu dokładnego uszczelnienia oraz wymiany łańcuszka rozrządu, który już jest dość mocno wyciągnięty.

Po regulacji gaźników oraz luzów zaworowych, efekt moich prac można zobaczyć tutaj :-)

http://www.youtube.com/watch?v=ELC6rmvtiw8
www.motofreak.waw.pl - serwis motocyklowy w Warszawie. Zajrzyj a nie pożałujesz :-]
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » piątek 26 kwie 2013, 10:15

Chodzi jak zegareczek ;-)
Awatar użytkownika
Si
Posty: 137
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 10:46
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Si » piątek 26 kwie 2013, 10:38

To jest mało powiedziane :) Jak szwajcarski zegareczek :)
Levis dokonał jak zawsze cudów :) Już w zeszłym roku jak przyjechałem do niego z moją "staruszką" (nota bene z 1988 roku, a nie z '87 :)), która była wtedy w lekko mówiąc opłakanym stanie, Bartek potrafił doprowadzić ją do takiego stanu, że niejednego "młodzieniaszka" była w stanie na drodze zawstydzić :) W tym roku jednak jej regulacja to "mistrzostwo świata" :) lepiej się już chyba nie da, choć podejrzewam, że po raz kolejny pod koniec sezonu po wyciągnięciu silnika, wymianie rozrządu, uszczelnianiu i wielu jeszcze "czarodziejskich" dla mnie słowach, Levisik znów mi udowodni,że się mylę i że on zawsze potrafi zrobić coś lepiej :)
Świetna robota :) Kupienie "nówki" nie sprawia tak dużo radości, jak tchnięcie drugiego życia w starsze roczniki :) i to Levis udowadnia na każdym kroku :)
Jestem lekomanem, ale spokojnie... biorę coś na to
www.mototrasa.pl
Lopezz

Postautor: Lopezz » środa 14 paź 2020, 23:38

Wiem cos o tym :-D
Dobra robota ladnie pracuje


Ostatnio przesunięty w górę środa 14 paź 2020, 23:38 przez: Anonymous.

Wróć do „Wasze motocykle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości