Czy uzywacie tylnego hamulca

Czyli jak jeździć po naszych drogach i torach

Moderatorzy: bullet, songoku

uzywanie tylnego hamulca

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » poniedziałek 10 cze 2013, 22:35

Zresztą,kto powiedział,że moto ma cały czas prosto jechać? '-)
Dokładnie cały fun w tym jak nie jedzie :-)
seba601s

Postautor: seba601s » poniedziałek 10 cze 2013, 22:44

Ja praktycznie zawsze obu,a nawet z przewagą tyłu...
Awatar użytkownika
Kacza
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 04 paź 2012, 22:15
Lokalizacja: Śledziowo

Postautor: Kacza » wtorek 11 cze 2013, 17:22

Ja praktycznie zawsze obu,a nawet z przewagą tyłu...
zawsze jest to tańsza opcja .. bo klocki zmieniasz tylko na jednej tarczy a nie na obu :lol:
Jeżeli panujesz nad motocyklem to znaczy, że jedziesz zbyt wolno ! Jest ZX12R 06' S1000RR 14' CBR1000RR 12' ZZR 1400 '06 R6 RJ15 '09 ZX12R '04 CBR 1000 '05 Z1000 '06 GSX750 R '05 V-Storm 1000 '04 GSX750F '98 ZX12R '02 FZR600R '94
MateuSzVs

Postautor: MateuSzVs » wtorek 11 cze 2013, 18:08

W normalnej jeździe zawsze obu używam. Przy toczeniu się czasami tylko tylnego. Przy awaryjnym hamowaniu wszystkiego czym się tylko da, nawet podeszwę lewego buta :-P a na kole tylko tylnego ;-)

Ogólnie to nie wyobrażam sobie jak można w ogóle tylnego hamulca nie używać :shock: :shock: nie tylko ze względu na ostatnią wymienioną przeze mnie sytuację.

Przy awaryjnym wg mnie tylny w chooj daje, jeśli oczywiście potrafimy go odpowiednio dozować :-P
Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Postautor: A.S. » wtorek 11 cze 2013, 20:34

Tylnego używam jak puszczam kierownicę i prostuje się na chwile dojeżdżając do świateł ... Jak ruszam pod górkę, na postoju ( na światłach itp .. ) ..
Dawno temu używałem tyłu mocniej .. ale od kiedy zacząłem po Poznaniu jeździć to bardzo mocno i awaryjnie hamuje przód + antyhopping ..... tył to kiła .. zawsze blokuje się i motocykl żyje własnym życiem .. można się tym bawić .. można pisać na temat tyłu różne filozofie .. ale moim skromnym zdaniem przemyślane i finezyjne stosowanie tyłu do dociążania czy ustawiania motocykla hamplem do zakrętu przerasta 99.99% motocyklistów na tej planecie ;-) !!
Pozdro !!
LeoVince

Postautor: LeoVince » środa 03 lip 2013, 15:58

Ja nie mam wyboru i muszę zawsze używać hamulca tylnego gdyż u mnie światło stopu z przedniego hebla zapala się dopiero przy bardzo mocnym hamowaniu. Mam zmienioną pompę hamulcową z przodu i ona nie ma czujnika stopu wiec mam to rozwiązane w taki sposób że ten czujnik znajduje się w śrubie przedniego zacisku ( tej do której przykręcony jest przewód hamulcowy) Więc żeby mi nikt w dupę nie wjechał przy delikatnym dohamowywaniu zawsze przód + tył lub tylko tył :)
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » środa 03 lip 2013, 16:01

heh ciekawe rozwiązanie ;-)
Awatar użytkownika
Nika
Posty: 96
Rejestracja: piątek 31 maja 2013, 23:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Nika » środa 03 lip 2013, 23:38

w mojej skromnej jak dotąd praktyce : normalnie przód plus ewentualnie silnik (przy V -kursowy Gladius daje sporo), awaryjnie wszystko co się da - chociaż raz jak mi właśnie na kursie kazali mocno itd to dupsko w bok z miejsca więc jestem z tyłem ostrożna, po lesie i górka tył, tył tył
Myśli są niewidzial­ne, ale bez­myślność jest widoczna.
S.J. Lec
Matis

Postautor: Matis » środa 17 lip 2013, 08:16

Teoretycznie zgodnie z "zasadami techniki jazdy" co uczą w szkołach (przynajmniej mnie) czy w "Motocykliście doskonałym" mówi się o tym, że zawsze powinno się używać obu hamulców. Chodzi o to żeby wyrobić sobie odpowiedni odruch hamowania, wtedy przy awaryjnym hamowaniu przyjdzie to naturalnie.

Przy poprzednim motocyklu tak robiłem (Yamaha XJ600S), jak kupiłem obecny to miałem starego kapcia z tyłu i powodował on łatwe uślizgi więc tego nie stosowałem. Dopiero od 1 lipca mam nową gumę i próbuje wrócić do tego sposobu hamowania ale zdążyłem się odzwyczaić...
Awatar użytkownika
sidoema
Posty: 283
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 16:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Postautor: sidoema » środa 17 lip 2013, 11:01

Pozwolę sobie zacytować Marka Godlewskiego z Warszawksiego Promotora
"Motocykl ma tylko jeden hamulec ten z przodu"

od razu powiem, że byłem u niego tylko na teorii ponieważ nigdy nie udało mi się go złapać na placu manewrowym mimo zapewnień że będzie.. a byłem pozytywnie nastawiony na jego nauki..
Matis

Postautor: Matis » środa 17 lip 2013, 14:37

Pozwolę sobie zacytować Marka Godlewskiego z Warszawksiego Promotora
"Motocykl ma tylko jeden hamulec ten z przodu"
Ale cytujesz go jako autorytet i się z nim zgadzasz czy wręcz odwrotnie?
Awatar użytkownika
sidoema
Posty: 283
Rejestracja: niedziela 14 lip 2013, 16:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Postautor: sidoema » środa 17 lip 2013, 15:34

Pozwolę sobie zacytować Marka Godlewskiego z Warszawksiego Promotora
"Motocykl ma tylko jeden hamulec ten z przodu"
Ale cytujesz go jako autorytet i się z nim zgadzasz czy wręcz odwrotnie?
uważam, że mam zbyt małe doświadczenie żeby się wypowiadać czy jego teoria jest prawidłowa.

Może ktoś go zna lepiej i jest w stanie powdziec czy to ma sens?
Z tego co widzę większość ludzi używa tylniego hamulca..

Ja poszedłem za radą Marka i używam tylko przedniego.
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » środa 17 lip 2013, 16:55

Pozwolę sobie zacytować Marka Godlewskiego z Warszawksiego Promotora
"Motocykl ma tylko jeden hamulec ten z przodu
no to chyba dlatego, że w Warszawie podobnie jak w N.Y. brak zakrętów i wąskich uliczek, nabzdżonych kałużami, piachem, skórkami od bananów i psimi kupami... :-P

ja pierdole, kurwa, dajcie spokój z tym tematem bo nie moge spokojnie wypić piwa :!:

chyba że on smaruje przednia gumę klejem Konrada?

http://youtu.be/V3QVZ9DU7VQ?t=1m45s
Ostatnio zmieniony środa 17 lip 2013, 17:01 przez jozpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jewon
Posty: 926
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 23:53
Lokalizacja: TW89AA

Postautor: jewon » środa 17 lip 2013, 17:00

"Motocykl ma tylko jeden hamulec ten z przodu"
nie no to jakis żart.co ten chłop za przeproszeniem pitoli??i on uczy ludzi jezdzic na motocyklach opowiadając im takie rzeczy?? :shock:
seba601s

Postautor: seba601s » środa 17 lip 2013, 21:15

"Motocykl ma tylko jeden hamulec ten z przodu"
nie no to jakis żart.co ten chłop za przeproszeniem pitoli??i on uczy ludzi jezdzic na motocyklach opowiadając im takie rzeczy?? :shock:
No dokładnie,na nauce jazdy mnie uczyli tylko tył i to było bezpieczniejsze dla nowicjusza,a potem oba i nie wyobrażam sobie inaczej...

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość