Czy uzywacie tylnego hamulca

Czyli jak jeździć po naszych drogach i torach

Moderatorzy: bullet, songoku

uzywanie tylnego hamulca

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Grzejnik

Postautor: Grzejnik » niedziela 21 lip 2013, 16:32

W tamtym przypadku akurat byłoby to błędem niestety, przynajmniej w przypadku mojej Tzr tak mi sie zdaje. Tam lekkie przyciśniecie hamulca powodowało chwilowe zblokowanie przodu. Nie wiem z jakiego powodu, czy to była wina opony czy układu czy czegoś innego. Do tego dochodzi waga ok 120kg co powodowało że nawet przy zwykłej jeździe i dosyć miękkich lagach prawie przy każdym hamowaniu powodowało stoppie :mrgreen: Nie raz hamowałem w zakręcie przodem, czy to na cagivie(która swoją drogą miała świetne hamulce) czy na Gpz i nic się nie działo. Tylko ta yamaszka była taka felerna. Mam nadzieję że po zakupie kawy parę osób zachce mnie wziąć po skrzydła i nauczyć technik jazdy 8-)
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » niedziela 21 lip 2013, 16:36

Mam nadzieję że po zakupie kawy parę osób zachce mnie wziąć po skrzydła i nauczyć technik jazdy
Na pewno ;-)
Matis

Postautor: Matis » poniedziałek 22 lip 2013, 09:41

Wczoraj na Kulikowisku Tomek mówił że jadąc na 1 w korku jak się przeciska (czy wogóle przy manewrach na pół sprzęgle) to powinno się używać tylko tylnego hamulca...
Lopezz

Postautor: Lopezz » poniedziałek 22 lip 2013, 15:04

Bravo dla pana Tomka ;-)
Lester
Posty: 1552
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:50
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: Lester » poniedziałek 22 lip 2013, 15:05

Bravo dla pana Tomka
:mrgreen:
Awatar użytkownika
jewon
Posty: 926
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 23:53
Lokalizacja: TW89AA

Postautor: jewon » poniedziałek 22 lip 2013, 18:01

no widzisz za to inny pan majgany tłucze do łba ludziom ze w motocyklu jest tylko jeden hamulec-przedni :-D
tylko że jazda motocyklem nie składa sie tylko z latania po torze z predkościami przy których samolot odrywa sie od ziemi.jest jeszcze miasto,korki itp,itd ;-)
Awatar użytkownika
RobakWNW
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: RobakWNW » piątek 20 wrz 2013, 13:31

Ja największą różnicę odczuwam na załadowanym motocyklu razem z bagażem i pasażerem. Moja wcześniejsza XJR 1200 nie dawała już wtedy rady i czuć było że przewody puchną. Niezbędnym było dohamowywanie tyłem. Teraz w bmw mam dual abs to inna bajka. Moim zdaniem warto się przyzwyczajać do tylnego hamulca bo czasem potrafi uratować dupę. Jak mi nie raz kiedy z1000 rwał przednie koło do góry :D A jak ktoś nigdy go nie używa to zanim go znajdzie pod nogą miną wieki :) Moje zdanie z ankiety jest takie. Używam sporadycznie, ale nigdy nie powiem, że jest zbędny bo się przydaje ;)
Awatar użytkownika
agressor
Posty: 98
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 12:46
Lokalizacja: WWA

Postautor: agressor » sobota 21 wrz 2013, 10:57

Wszystko zależy od predyspozycji jeźdźca. Ja osobiście używam tylnego hamulca, gdy jest mokro :) W złożeniu w zakręcie gdy jadę zbyt szybko i muszę zacieśnić skręt i podczas wheelie, kiedy sprawa wymyka się spod kontroli. Może ze dwa razy w życiu udało mi się ustawić slidem do zakrętu, ale to rzadkość (no i jechałem wolno):) Osobiście lubię mocny i precyzyjny hebel, aczkolwiek nogą jest mi ciężko delikatnie wyczuć mój zacisk (obecnie mam sześcio-tłoczkowy), więc na nowy sezon robię diy thumb-brake, który uważam, że jest mega lanserski i precyzyjny :)
crazybiker85

Postautor: crazybiker85 » sobota 21 wrz 2013, 23:16

No dobra , ale cala rozmowa toczy sie na poziomie moto typu Superbike , a takie sprzety maja maksymalnie przesunieta mase w strone przedniego kola , wiec i przyczepnosc jest duza . A dajmy na to ze ktos nagina choperem i co wtedy kiedy musi ostro zwolnic? Tam przod nie jest tak dociazony , do tego dochodzi oponka waska jak w rowerze typu ukraina . I co ? ma starac sie zarzucic "kotwice" przednim heblem :lol: ? No sorry gregory ale w takim przypadku to hebel tylni jest zasadniczy , a pomocniczy przedni + oczywiscie silnik .
Awatar użytkownika
majkelek84
Posty: 1326
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Warszawa - Bielany/Białołęka

Postautor: majkelek84 » niedziela 22 wrz 2013, 20:42

No dobra , ale cala rozmowa toczy sie na poziomie moto typu Superbike , a takie sprzety maja maksymalnie przesunieta mase w strone przedniego kola , wiec i przyczepnosc jest duza . A dajmy na to ze ktos nagina choperem i co wtedy kiedy musi ostro zwolnic? Tam przod nie jest tak dociazony , do tego dochodzi oponka waska jak w rowerze typu ukraina . I co ? ma starac sie zarzucic "kotwice" przednim heblem :lol: ? No sorry gregory ale w takim przypadku to hebel tylni jest zasadniczy , a pomocniczy przedni + oczywiscie silnik .
a fizyki trochę w szkole miał?? weź rower co byś krzywdy sobie nie zrobił i testuj co jest skuteczniejsze :mrgreen:
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » niedziela 22 wrz 2013, 20:43

otototot.... możesz wziąć kolażówkę jako sportowy a potem jakąś ukrainę - będzie robiła za czopera :-D
Żwirek

Postautor: Żwirek » wtorek 25 lut 2014, 09:24

W moim przypadku to już chyba taki nawyk, ze hamuje obydwoma. Oczywiście nie licze sytuacji gdzie tylko delikatnie hamuje tylnym (nie do zatrzymania się).
Awatar użytkownika
Lolka
Posty: 624
Rejestracja: czwartek 21 lis 2013, 22:45
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: Lolka » środa 26 lut 2014, 13:29

chyba wstyd się przyznać, ale tylnego hamulca używam bardzo sporadycznie, głównie w sytuacji kiedy trzeba ruszyć z jakiegoś wzniesienia, albo podczas hamowania awaryjnego wtedy tylny jako pomocnik przedniego (przód mocniej a tył delikatnie z wyczuciem..) jakiś taki nawyk mam, cieżko byłoby mi się przestawić by hamować obydwoma
ubek
Posty: 312
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 20:54
Lokalizacja: Heilbronn
Kontakt:

Postautor: ubek » środa 26 lut 2014, 23:15

tylko zawsze i wylacznie oba na raz, wychodze z zalorzenia ze po to producent je dal do mojej hulajnogi zeby uzywac a nie zeby ladnie wygladalo
Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Postautor: A.S. » czwartek 27 lut 2014, 13:29

Lolka - nic nie zmieniaj :-) .. JEST DOBRZE :-) !!!
Pozdro !!

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości