zmiana biegów ze sprzęgłem/ bez sprzęgła

Czyli jak jeździć po naszych drogach i torach

Moderatorzy: bullet, songoku

Awatar użytkownika
jewon
Posty: 926
Rejestracja: poniedziałek 01 paź 2012, 23:53
Lokalizacja: TW89AA

Postautor: jewon » niedziela 15 wrz 2013, 10:45

ja mam hydrauliczne :-P chodzi tak leciutko że wystarczy dosłownie muśniecie dżwigni
Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Postautor: A.S. » niedziela 15 wrz 2013, 10:56

Miałem w SC57 hydrauliczne i nie za bardzo lekko chodziło ... Na torze zmieniać ze sprzęgłem w złożeniu to trzeba być zawodnikiem najwyższej klasy .. Ja nie umiem .. bez sprzęgła wbijam i tył nawet nie drgnie .. za sprzęgłem mam zaraz pompowaniem tyłem :-( .. I niestety sam też uważałem że sprzęgło jest potrzebne ... dopóki nie zmieniłem zdania :mrgreen: ...
Pozdro !!
jozpa
Posty: 277
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 22:27
Lokalizacja: Waldenburg/Hermsdorf

Postautor: jozpa » niedziela 15 wrz 2013, 13:52

...ja tam nauczony jestem ze sprzęgłem.osobiscie nie widze absolutnie zadnego powodu dlaczego miałbym nie uzywać sprzęgła przy zmianie biegu.dla mnie to bez sensu..
zgadzam się postokroć ;-) na temat jazdy po torze to songo, A.S. i inni napisali co trzeba, w codziennym preclowanu sprzęgło jest OK.


p.s. byłem tydzień temu na Jesenikach napierdalałem podniecony ze sprzęgła przy zmianie w górę (miałem na plecach gościa na GSX-R 750, on z plecakiem i ja) jak szczeniak, potem wygładziłem zmiany biegów-różnica ogromna sprzęt przestał zachowywać się jak łajba :idea: przy zmianie biegów.
Awatar użytkownika
Green Mamba 13
Posty: 53
Rejestracja: piątek 16 sie 2013, 22:39
Lokalizacja: GPU

Postautor: Green Mamba 13 » niedziela 06 kwie 2014, 16:20

Wszystko kwestia stylu jazdy :-D
Jak daje po garach to w gore bez sprzegla ( tylko sprzeglo jak ruszam oczywiscie) :mrgreen: W dol to oczywiscie ze sprzeglem bo bez wymaga duzej wprawy.
Przy normalnej jezdzie to ze sprzeglem w gore i dol :lol:

Wróć do „Technika jazdy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość