Przerywanie około 8 tysięcy obr. ZX-10

Wszystkie problemy dotyczące mechaniki

Moderator: songoku

Awatar użytkownika
A.S.
Posty: 790
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 20:51
Lokalizacja: SMY

Przerywanie około 8 tysięcy obr. ZX-10

Postautor: A.S. » wtorek 03 maja 2016, 18:23

Pisze w imieniu kolegi bo sprawa jest dziwna .. a może komuś się przytrafiła ..
Motocykl to ZX-10 z 2006 roku ..
Motocykl chodził idealnie .. ale pewnego dnia stojąc na stopce, a był odpalony .. przewrócił się :( ... Nic się nie stało w zasadzie, nóżka się zapadła w żwir, motocykl poleciał i zgasł ..
Po podniesieniu, odpalił normalnie ... ale po kilku km jazdy zaczęły się dziwne problemy..
Otóż przy ostrym łojeniu potrafi czasem mocno szarpnąć w okolicy 8.000 obr. :( , sytuacja staje się niebezpieczna bo szarpniecie jest tak mocne że przy mocnym złożeniu na zbiorniku, można kaskiem w szybę przednia strzelić.. po czym jedzie normalnie czasem 10 km czasem 3 czasem 50 ...
Efekt jest taki jakby brakowało paliwa .. ale czy na pewno ?? Dziwna sprawa ..
Komuś coś się podobnego przytrafiło :( ???
Rozebrać i poskładać umiem wszystko, odbudować jeszcze więcej ... ale qrwa mój ZX-10 był torpeda, leżał pierdylion razy, wymieniałem w nim chyba połowę osprzętu .. ALE QRWA przez TYLE LAT ni chuja się nic nie zepsuło !!!! Tylko uzwojenie przewinąłem i pompę wody wymieniłem .. ale JAKIEŚ PRZERYWANIE czy coś ... NIGDY :( ... nie mam praktyki w awariach Kawasaki :P ..
HELP :) !!
Pozdro !!
Awatar użytkownika
songoku
Posty: 2604
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2012, 21:02
Lokalizacja: Wuwua
Kontakt:

Postautor: songoku » środa 04 maja 2016, 09:54

może czujnik wywrotki (takie coś u mnie w zadupku jest) się albo przestawił (przemieścił) albo uszkodził. Jeśli to było po wywrotce to ja bym to pierwsze sprawdził.
Tester
Posty: 116
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tester » środa 04 maja 2016, 14:09

Popukać w ten czujnik wywrotki, poklepać, może faktycznie coś zaczytał i się przestawił.

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość